Oorspronkelijk geplaatst door logic
Bekijk Berichten
Mededeling
Collapse
No announcement yet.
Het grote verbruikstopic
Collapse
X
-
Oorspronkelijk geplaatst door bobo Bekijk Berichtendan vind ik dat die cyclus maar moet worden aangepast aan de realiteit, eigenlijk
Comment
-
D'r is tot nu toe geenen enkelen auto geweest waarmee ik meer verbruikte dan de opgegeven waardes!Opel Vectra 1.6, Bouwjaar 1992, gekocht: 2000, (januari 2003: Total Loss)
Citroën Saxo 1.1 Bic 5-deurs, Bouwjaar: september 1998, gekocht: februari 2003 (Verkocht: augustus 2010)
Citroën C4 1.6 HDI 110 pk berline, Bouwjaar: maart 2007, gekocht: juli 2010 (Ingeruild: februari 2017)
Renault Megane Grandtour GT TCe 205 EDC 2017
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door bobo Bekijk Berichtenwacht tot je met een bmw of een mini rijdt
Opel Corsa A
Opel Vectra A 1.6i
Opel Kadett D
Opel Kadett E
Renault Safrane
Citroën Saxo 1.1i
Mercedes C
BMW 318 tds compact
Allemaal benzine wagens, behalve de bmw.
Die tds verbruikt volgens het boekje 6,4 gemiddeld, ik haalde 6 liter gemiddeld!
De eigenaar van dien auto haalde 7,8 gemiddeld.Last edited by knight-rider; 25/04/2008, 21:12.Opel Vectra 1.6, Bouwjaar 1992, gekocht: 2000, (januari 2003: Total Loss)
Citroën Saxo 1.1 Bic 5-deurs, Bouwjaar: september 1998, gekocht: februari 2003 (Verkocht: augustus 2010)
Citroën C4 1.6 HDI 110 pk berline, Bouwjaar: maart 2007, gekocht: juli 2010 (Ingeruild: februari 2017)
Renault Megane Grandtour GT TCe 205 EDC 2017
Comment
-
@ Tuscani:
Ik zag net in een ander topic (in je handtekening) dat je een gemiddeld verbruik hebt van 8,5 liter. Vrij veel toch voor een Mondeo op diesel? Of gaa het om een andere wagen? De Kever mss?
Comment
-
Hier thuis is er geen enkele kar die het opgegeven verbuik haalt:- de mijne schommelt tussen 8,8 en 9,2 liter; Volvo geeft 8,5 op (vooral fileloze gewestwegen, occasioneel eens 80km snelweg of zo ertussen)
- de Peugeot zit tussen de 7,5 en 8; Peugeot geeft 6,2 op (snelweg + gewestwegen, ik schat 50/50)
- de Benz zit nu rond de 7; zelf geven ze 6,5 op (snelweg (1/4) + gewestwegen (1/2) + stadsverkeer (1/4))
- de Rover zat altijd rond de 8,5 -9; 6,9 was opgegeven (voorganger van de Benz, dus zelfde trajecten)
- de MG weet ik niet precies, maar de 8,3 haalt 'ie zéker niet
Ik ga ze allemaal aanklagen.
Ik weet niet hoe ze die dingen berekenen, maar ik vermoed dat zo'n testtraject inhoudt dat er een bepaalde afstand aan een zekere snelheid wordt gereden en dat er bij het versnellen nooit boven een zeker toerental wordt gekomen ? Als iemand 't zeker weet, please... let us know.
De 115pk diesel-automaat van de Rover en de 60pk benzine in de Peugeot werden/worden echt vaak allemaal gebruikt om de auto iet of wat vlot vooruit te laten komen. En bij de MG, tja, die wil je gewoon vaak allemaal horen, en dat vraagt ook wat brandstof.
Van de E moeten we niet veel vragen om 'm te laten doen wat we willen dat 'ie doet, en voor de Volvo geldt dat eigenlijk ook een beetje. Mss daarom dat die iet of wat het opgegeven verbruik benaderen ?Life's too short. Not to. Live it.
1996 Volvo S40 1.8 Luxury-Line (verkocht)
2011 Audi A1 1.6 TDI 90pk (end-of-lease)
2011 Audi A3 1.6 TDI 105pk (aanloopwagen)
2013 VW Passat 1.6 TDI 105pk BMT Trendline
Comment
-
Ideale omstandigheden, weet je wel.Ik ben ooit naar school gereden in de spits 15km gewone baan, waarvan 5 met lichten; 10 km file; 60km autostrade op cruise control aan 115-120km/u op teller.
In de file er echt op gelet om zo veel mogelijk te bollen en zo vlug mogelijk op te schakelen.
Gemiddeld verbruik: 5,4l.
Maar als ik normaal rijdt (125km/u op teller), en in de file niet teveel oplet kom ik aan een verbruik van 6,7l.
Alleen de wind kan soms goed zijn om een liter meer te verbruiken, heb ik al ondervonden als ik naar m'n boordcomputer kijk.
Comment
-
Het gemiddelde van de E sedert we hem hebben (was demo van de garage):
Zit vanalles in, van lokale ritjes rond de kerktoren, tot uren aanschuiven in Engeland en Duitse Autobahnkilometers. Hij verbruikt dus zéker een halve liter per 100 km minder dan zijn voorganger (220 CDI in w211 pré-fl, ook automaat).
Opgegeven verbruik van Mercedes is tussen de 6,7 en 7,1 liter/100 km, dus dit klopt.
Comment
Comment