Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Beste keuze voor 10 jaar: hybride of full EV?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • een duidelijke tweestrijd hier aan het komen hé....de pro's en de contra's. Ik nieuw gebouwd in 2014,nog voor het jaar van de hernieuwbare energie! Lekker fossiel,past bij mijn wagenpark haha
    BMW 218i,BMW 728i E38,BMW 325i E46,BMW 318G20,BMW 116d,BMW 520d G30,BMW 730i E38 V8,Volvo V70 T4 Auto,Volvo V70 T4 Man,Volvo S60 T3,Rover 620i,MG ZT,Rover 75 Tourer,Rover 620Si,Rover 45,Rover 25,Rover 75 V8,Rover 827Si Sterling,Rover 827 Vitesse

    Comment


    • sunking Nieuw gekochte Model 3 staat altijd buiten dan op t straat (als je niet op werk bent natuurlijk)? Heb je daar dan een omnium op, of is dat inbegrepen in de lease?
      2021 Taycan 4S
      2021 Lexus UX250h

      Comment


      • On topic, G20 330e hier (op BV gekocht) dit jaar ingeschreven dus nog recht op alle PHEV voordelen.
        35 à50km zuivere elektrische range volstaat voor het grootste deel van de verplaatsingen
        Model 3 had met een relatief kleine opleg in feite ook gekund maar ik vind die echt niet mooi (sorry voor de fanboys...) en de "randomstandigheden" waren hier niet allemaal gunstig voor een BEV
        Deze zou het tot begin 2025 moeten uitzingen maar waarschijnlijk hoe dan ook de laatste ICE
        2021 Taycan 4S
        2021 Lexus UX250h

        Comment


        • off-topic sunking en order66, ook lang binnen de stadsring in Gent gewoond, was een en ander op een gegeven moment beu en met opgroeiende kinderen heeft 'den buiten' ook veel voordelen. T is maar waar je prioriteiten liggen hé
          2021 Taycan 4S
          2021 Lexus UX250h

          Comment


          • Oorspronkelijk geplaatst door Rennfox Bekijk Berichten
            sunking Nieuw gekochte Model 3 staat altijd buiten dan op t straat (als je niet op werk bent natuurlijk)? Heb je daar dan een omnium op, of is dat inbegrepen in de lease?
            ja is omnium, zit mee in de battmobiel leasing.

            Comment


            • Ken dat concept niet van battmobiel. Maar jij bent wel de juridische eigenaar (staat op uw naam)? Of is het een soort long term rent en daarna inleveren?
              2021 Taycan 4S
              2021 Lexus UX250h

              Comment


              • Oorspronkelijk geplaatst door Chris_147 Bekijk Berichten

                Ik weet niet hoor.
                Als ik nu ga joggen, ruik ik direct welk huis er op hout stookt. En het zijn er meer en meer hier in de buurt. ('op den buiten', voor zover)
                Het is niet omdat je het binnen niet ruikt of niet uit de schouw ziet komen, dat er geen slechte lucht van houtstook is.

                Pas op: ik apprecieer ook wel eens een vuurkorf voor de gezelligheid. Maar een huis verwarmen met hout vind ik niet meer van deze tijd.
                ik stook mijn huis hier momenteel volledig warm met hout. Van boven tot onder 260m² op 22°C en dat met een houtstoveke dat amper 6kw max haalt. Hout komt uit mijn eigen bos.

                en waarom zou het niet meer van deze tijd zijn? Ik zal misschien de dode bomen in mijn tuin laten rotten tot er methaan uitkomt. Veel beter voor het milieu.
                www.peugeotforum.be

                Comment


                • Oorspronkelijk geplaatst door Rennfox Bekijk Berichten
                  Ken dat concept niet van battmobiel. Maar jij bent wel de juridische eigenaar (staat op uw naam)? Of is het een soort long term rent en daarna inleveren?
                  nee ik ben niet de eigenaar, dus idd long term rent. het speciale is dat anderen via een app mijn wagen kunnen reserveren en dat ik daar dan korting voor krijg telkens hij gebruikt wordt.

                  Comment


                  • Oorspronkelijk geplaatst door Chris_147 Bekijk Berichten
                    Pas op: ik apprecieer ook wel eens een vuurkorf voor de gezelligheid. Maar een huis verwarmen met hout vind ik niet meer van deze tijd.
                    Mag je toch blij zijn dat je hier in dit apenland woont en niet in Roemenië, Griekenland, Bulgarije, enz..mensen zouden het daar niet kunnen appreciëren denk ik als je hun stoof zou afpakken. Niettegenstaande dat moeten die landen zich ook wel aan de grillen van Europa houden.


                    Phileas Fogg, maakte naar aanleiding van een weddenschap één reis om de wereld in 80 dagen. Jules Verne heeft er het wereldberoemde boek naar geschreven en is ook meerdere keren verfilmd geweest.
                    Metaxa, deed tot hiertoe 61,29 reizen rond de wereld in 6800 dagen of gemiddeld 361,34 km per dag, elke dag...dag in, dag uit...
                    Maar daar zal wellicht nooit een boek noch een film over gemaakt worden.

                    Comment


                    • Oorspronkelijk geplaatst door flappy Bekijk Berichten

                      ik stook mijn huis hier momenteel volledig warm met hout. Van boven tot onder 260m² op 22°C en dat met een houtstoveke dat amper 6kw max haalt.
                      puur uit curiositeit hoeveel kw's je in je huis pompt, (en je zult zelf al wel geteld hebben ) hoeveel uur per dag draait dat stoveke? kwestie WP later natuurlijk

                      Comment


                      • omdat ik thuis ben en tijd heb, kan ik me daar mee bezig houden. En doe dat enkel op koude dagen (deze week bijvoorbeeld). Tijdens de werkdagen lukt dat al een pak minder (te moe vaak). Gasverbruik zit rond de 1000kuub per jaar (en dat gaat nog zakken door de nog op stapel staande ingrepen). Zal dit jaar dus een minder zijn. Eind februari kan ik al ongeveer zeggen hoeveel omdat dan mijn gasverbruik als een pudding in mekaar zakt.
                        www.peugeotforum.be

                        Comment


                        • sorry voor ot
                          Consumption by month
                          Month Consumption
                          liter
                          2020-12 126.93
                          2020-11 108.24
                          2020-10 77.3
                          2020-09 26.51
                          2020-08 22.32
                          2020-07 23.16
                          2020-06 33.57
                          2020-05 52.37
                          2020-04 65.75
                          2020-03 149.91
                          2020-02 134
                          2020-01 162.1
                          was pas laat dit jaar (tem mei, in liters...en dec tem 28e )

                          Comment


                          • ik hou dat ook bij in een excel. Zet dat eerst in mijn on line applicatie van mijn energieleverancier en daarna copieer ik die waardes naar excel. De app van de energiemaatschappij zet de kuub gas om in kilowatts.

                            ik hoop dat de tabel leesbaar is. laatste rij is kuub gas.
                            2/12/2020 69.598 86
                            9/11/2020 69.512 76
                            15/10/2020 69.436 46
                            15/09/2020 69390 43
                            10/07/2020 69347 19
                            9/06/2020 69328 19
                            9/05/2020 69309 29
                            9/04/2020 69280 99
                            10/03/2020 69181 157
                            10/02/2020 69024 172
                            11/01/2020 68852 184
                            www.peugeotforum.be

                            Comment


                            • cijfernerds

                              laatste 3 maanden 6kw stoveke meegedraaid?

                              Comment


                              • niet echt, vooral deze maand. nog 2 dagen en ik ga kunnen zien hoeveel verschil in vergelijking met vorig jaar

                                't is ook warme herfst geweest
                                www.peugeotforum.be

                                Comment


                                • Oorspronkelijk geplaatst door flappy Bekijk Berichten
                                  met de boetes die er zitten aan te komen, ga je juist heel erg goede zaken kunnen doen op het einde van elk jaar. Ze moeten een bepaald percentage halen anders dikke boete. Zitten ze daar niet aan, reken dan maar op serieuze kortingen op het einde van het jaar om het streefcijfer alsnog te halen.

                                  Leveringen van ICE zijn stilgelegd bij Hyundai sinds september. Er worden geen papieren vrij gegeven dus kan er geen enkele ingeschreven worden. Als de dealer al de registratie had kan het nog wel natuurlijk.

                                  Toyota gaf omstreeks die tijd een hybride voor de prijs van een ice...

                                  Comment


                                  • Oorspronkelijk geplaatst door flappy Bekijk Berichten
                                    met de boetes die er zitten aan te komen, ga je juist heel erg goede zaken kunnen doen op het einde van elk jaar. Ze moeten een bepaald percentage halen anders dikke boete. Zitten ze daar niet aan, reken dan maar op serieuze kortingen op het einde van het jaar om het streefcijfer alsnog te halen.
                                    Vooral op de kleine wagens dan denk ik, want het is dacht ik per wagen dat de uitstoot meetelt voor het gemiddelde, los van het formaat of gewicht van die wagen.

                                    Verstuurd vanaf mijn moto g(7) plus met Tapatalk

                                    '16 Peugeot 308 SW blueHDI
                                    '15 Volvo XC60 D3

                                    Comment


                                    • Oorspronkelijk geplaatst door Rennfox Bekijk Berichten
                                      On topic, G20 330e hier (op BV gekocht) dit jaar ingeschreven dus nog recht op alle PHEV voordelen.
                                      35 à50km zuivere elektrische range volstaat voor het grootste deel van de verplaatsingen
                                      Model 3 had met een relatief kleine opleg in feite ook gekund maar ik vind die echt niet mooi (sorry voor de fanboys...) en de "randomstandigheden" waren hier niet allemaal gunstig voor een BEV
                                      Deze zou het tot begin 2025 moeten uitzingen maar waarschijnlijk hoe dan ook de laatste ICE
                                      Da's alweer een flinke vooruitgang in autonomie tegenover mijn F15 40e.
                                      Hoe groot is die batterij bij de G20?

                                      Comment


                                      • Oorspronkelijk geplaatst door bobo Bekijk Berichten

                                        puur uit curiositeit hoeveel kw's je in je huis pompt, (en je zult zelf al wel geteld hebben ) hoeveel uur per dag draait dat stoveke? kwestie WP later natuurlijk
                                        FOT, maar je kan het vereiste vermogen van een warmtepomp helemaal niet afleiden uit het aantal stookuren van een simpele houtstoof.
                                        Nog niet bij benadering.
                                        Niet iedere warmtepomp heeft eenzelfde rendement. Je moet de SPF van de specifieke warmtepomp al kennen.
                                        Je moet het rendement van die kachel al kennen (en die is voor een simpele houtkachel met een enkelvoudige verbranding bedroevend laag), het aantal kg hout dat je verstookt in die kachel (en niet de m³) , het soort hout en de gemeten kernvochtigheidsgraad van het gebruikte hout.
                                        En dat dan nog eens afwegen tov het aantal graaddagen op die specifieke locatie en de curve van de gevraagde binnentemperaturen in verhouding tot de buitentemperaturen.

                                        Meten vanuit een verkeerd vertrekpunt of aan de hand van ontbrekende of gebrekkige parameters is gewoon gokken.

                                        En het primaire energieverbruik (stookolie, gas of elektricteit) weergeven zonder rekening te houden met het secundaire energieverbruik (in dit geval hout) geeft een totaal verkeerde perceptie van de energiebehoefte van de woning en haar bewoners.

                                        En je vraagt je waarschijnlijk af hoeveel kWh per omschreven periode hij nodig heeft om zijn woning op temperatuur te houden en niet welk vermogen (kW) daarvoor minimaal nodig is.
                                        En voor gas vergelijk je dat ook in kWh en niet in m³. Als je iets wil vergelijken moet je dat eerst omzetten naar éénzelfde standaard. Je kan verschillende standaarden niet met elkaar vergelijken.
                                        Last edited by ivob2; 29/12/2020, 13:39.

                                        Comment


                                        • mijn houtkachel zit aan meer dan 85% rendement

                                          gas bereken ik ook (enfin de energiemaatschappij) in kw als je goed had gelezen en dan zit ik rond de 10.000 kw aan jaarlijkse verwarmingskost (en dat moet zakken naar 7000).

                                          en hout kost mij niets, enfin het kost me wel iets... moeite om het klein te maken. Dus gelijk wat er in de plaats komt, kost mij geld.

                                          en het is door mijn kw's thuis onder controle te krijgen dat ik later die energie kan gebruiken voor mijn vervoer. Met 1000kw kunt ge al aardig wat kilometers afleggen met een EV.
                                          www.peugeotforum.be

                                          Comment

                                          Working...
                                          X