Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Audi of Peugeot?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • Audi of Peugeot?

    Ik krijg een bedrijfswagen. Ik moet wel een contract overnemen. Ik heb de keuze tussen een Audi a4 (met gewone koffer) of een Peugeot 5008, twee erg verschillende auto's.

    Ik zou zelf voor de Audi gaan, omdat die dynamischer is dan 'het busje' van Peugeot, en ik hou wel van een vlot rijdende auto (zonder racer te zijn) en vind rijplezier leuk. Maar de Peugeot heeft natuurlijk veel meer ruimte (ik denk dan aan tweede kind op komst).

    Ik merk nu pas dat ik rijplezier belangrijk vind. Ik reed eerst met een eigen Renault Megane stationwagon, tegen de 110 pk. Voor mij was dat een vlotte auto met smoel. Ik beschik nu vanuit het werk over een voorlopige Golf stationwagon, maar in de 90 pk. Hoewel ik geen autofreak ben, mis ik de extra pk's en bovendien vind ik die Golf zo basic ingericht en 'geen smoel'.

    Ik zit een tikkeltje in tweespalt: kies ik voor rijplezier (denk ik toch te vinden bij de Audi) of kies ik toch voor de ruimte van de Peugeot?

    Opinies?

  • #2
    Tuurlijk de audi . De 5008 is een lelijk bucht.

    Comment


    • #3
      tenzij je van plan zijt om te te blijven kweken heb je toch plaats genoeg in de A4
      lets have some more member berries

      Comment


      • #4
        Oorspronkelijk geplaatst door BlackHorse Bekijk Berichten
        Tuurlijk de audi . De 5008 is een lelijk bucht.
        iemand met zo'n praat moet zijn mond met zeep gaan spoelen.

        de 5008 staat trouwens bekend om zijn uitstekende rijkwaliteiten die heeeeel dicht bij een gewone auto liggen. De audi a4 is een goefe auto maar dynamisch zou ik die zeker niet noemen. Steriel rijgedrag is het eerste wat bij me opkomt. Alle rijsensatie wordt weggefilterd. Geen gevoel in het stuur, niet in het gaspedaal, rempedaal en ontkoppelingspedaal. Enfin dat was toch de indruk in de nieuwe a4 van mijn broer.

        Testrijden is het enigste dat ik u kan aanraden en u vooral niet laten leiden door de eeuwige stereotiepen (zeker hier) die mensen u willen opdringen. Imago wordt belangrijker geacht en dan worden mindere kantjes met heel veel liefde toegedekt.
        www.peugeotforum.be

        Comment


        • #5
          Tja, veel zinnigs heeft dat zwart paard hier nog niet gezegd op het forum.

          Comment


          • #6
            Oorspronkelijk geplaatst door David67 Bekijk Berichten
            Tja, veel zinnigs heeft dat zwart paard hier nog niet gezegd op het forum.
            da's nog zacht uitgedrukt

            ik heb best wel wat ervaring met beide wagens, m'n schoonouders hebben zo'n Peugeot en ik heb tot vorige zomer een jaar of 3 met een A4 avant gereden. Het verschil in rijden is toch wel groot, qua rijgedrag is de A4 gewoon van een andere klasse, qua binnenafwerking/degelijkheid nog meer. MAAR mocht ik voor jou keuze staan zou ik toch behoorlijk die 5008 overwegen, die zal je met 2 klein mannen op komst toch heel veel voordelen geven. Ik ben blij dat ik terug iets heb met meer plaats, 2 buggy's in een A4 en nog wat spul erbij is al behoorlijk drummen ( en de mijne was dan nog een Avant model ) , op dat vlak is die 5008 toch een zegen, de wagen lijkt niet heel groot maar binnenin is die toch heel ruim/praktisch. De peugeot heeft ook heel goede stoelen, mijns inziens beter dan die van de standaard Audi A4 . Standaard zal die 5008 ook stukken beter uitgerust zijn in vergelijking met die A4.
            Ik zou er toch eens een testritje mee doen.

            Comment


            • #7
              Proefrijden is niet aan de orde. Het 'beestje' wordt voorgereden, moet uit andere vestigingen overkomen nadat ik beslist heb.

              Die eerste pagadder heeft geen 'bagage' meer. Dus geen buggy of wat dan ook. De nieuwkomer natuurlijk wel. Maar dat hoop ik dan kwijt te krijgen in de niet kleine (niet supersized weliswaar) koffer in het geval van de Audi.
              Het is ook niet zo dat we de eerste jaren ver op vakantie gaan. Dit contract wil ik gewoon uitdoen, en als ik nu zou moeten kiezen, zou ik opteren voor een Renault Laguna break of een Open Insignia break. Maar dat is voor over een paar jaren natuurlijk.

              Comment


              • #8
                Welke motor zit er in de A4 en welke in de peugeot?

                Wat is de uitrusting van beide wagens?

                Die zaken zijn toch wel zeer belangrijk om überhaupt advies te kunnen geven..
                previous : BMW 320D E90, Peugeot 207
                current : BMW 330D F30

                Comment


                • #9
                  Kinderstoelen en kinderwagen eens in de wagen zetten en kijken of je voldoende ruimte. Heb ik zelf ook gedaan.
                  Mazda 6 Sportbreak 2.0 CDVI Active Sunlight Silver + afneembare trekhaak van 2010 tot 1015
                  Mazda 6 Sportbrak 2.2 Skyactive D 150pk Active Meteor Gray Mica + Comfort Pack en afneembare trekhaak

                  Comment


                  • #10
                    Met kinderwagen etc, zonder twijfel de peugeot.

                    Ik kom van een stationwagen ter grootte van de een a4 avant en heb nu een jaar de 5008. Qua handigheid is zo een monovolume onevenaardbaar. Het is echt een reuzengroot koffer. Ook als je zelf wat langer bent, is er meer dan plaats genoeg voor een maxicosi achter je, wat bij een a4 niet het geval is.

                    Dat terwijl de auto, in buitenafmetingen, eigenlijk niet groot is.

                    Nu zeker de 5008. Hij rijdt erg prettig al zal een a4 vast nog prettiger rijden, maar het is veel meer waard dat de buggy er standaard in mag blijven zonder dat je je zorgen moet maken of je boodschappen er nog bij gaan.

                    Eens de kids allebei een paar jaar ouder zijn en minder rommel en verzorgingsrotzooi nodig hebben, kan je nog steeds voor iets compacters en of sneller gaan.

                    Verstuurd vanaf mijn GT-I9105P met Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Oorspronkelijk geplaatst door flappy Bekijk Berichten
                      iemand met zo'n praat moet zijn mond met zeep gaan spoelen.

                      de 5008 staat trouwens bekend om zijn uitstekende rijkwaliteiten die heeeeel dicht bij een gewone auto liggen. De audi a4 is een goefe auto maar dynamisch zou ik die zeker niet noemen. Steriel rijgedrag is het eerste wat bij me opkomt. Alle rijsensatie wordt weggefilterd. Geen gevoel in het stuur, niet in het gaspedaal, rempedaal en ontkoppelingspedaal. Enfin dat was toch de indruk in de nieuwe a4 van mijn broer.

                      Testrijden is het enigste dat ik u kan aanraden en u vooral niet laten leiden door de eeuwige stereotiepen (zeker hier) die mensen u willen opdringen. Imago wordt belangrijker geacht en dan worden mindere kantjes met heel veel liefde toegedekt.
                      Tuurlijk is imago belangrijker dan kwaliteiten van een wagen. Je zit toch op een autoforum om te stoefen !
                      Elwood: "Gelukkig weet er bij mij thuis ook niemand dat ik op Autoforum zit. Ik maak ze wijs dat ik porno kijk !"

                      Comment


                      • #12
                        Simpel: Als je een deftige familiewagen met ruimte wil die betrouwbaar is, een zachte ophanging heeft en toch een uitstekende wegligging... Peugeot any time.

                        Als imago belangrijk is en je kan met dat van een **** leven, je hebt geen probleem met de wegligging van een rolschaats en het comfort van een kruiwagen en je wil lid blijven van dit forum... dan dringt een Audi (of beter nog, een BMW 316d !) zich op.

                        Gene dank
                        Elwood: "Gelukkig weet er bij mij thuis ook niemand dat ik op Autoforum zit. Ik maak ze wijs dat ik porno kijk !"

                        Comment


                        • #13
                          Lolllz

                          Sent from my RM-821_eu_croatia_511 using Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            je kan nu toch niet gaan beweren dat je in een A4 sedan weinig plaats hebt? je zou je beginnen afvragen hoe mensen dat 20 jaar geleden deden om boodschappen te doen. je kan altijd ruimer gaan natuurlijk... in een bus heb je nog meer ruimte dan in een stationwagen of een monovolume
                            lets have some more member berries

                            Comment


                            • #15
                              Een a4 kan je bezwaarlijk een grote wagen noemen en biedt weinig ruimte in vergelijking met de meeste grotere wagens. een sedan tov van een station is toch ook een wezelijk verschil.

                              Volgens mij heeft de TS zijn beslissing reeds genomen voor het topic te starten en is hij louter op zoek naar bevestiging?
                              previous : BMW 320D E90, Peugeot 207
                              current : BMW 330D F30

                              Comment


                              • #16
                                En wat denkt de mama? Heeft die een eigen wagen, of is dit de enige wagen in het gezin?
                                1994 Honda VFR750 1998 Mercedes-Benz C220 CDI

                                Comment


                                • #17
                                  Met 2 kinderen de Pug anytime ...
                                  En zelfs zonder kids , waarschijnlijk ook
                                  Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

                                  Comment


                                  • #18
                                    Oorspronkelijk geplaatst door Doa Bekijk Berichten
                                    je kan nu toch niet gaan beweren dat je in een A4 sedan weinig plaats hebt? je zou je beginnen afvragen hoe mensen dat 20 jaar geleden deden om boodschappen te doen. je kan altijd ruimer gaan natuurlijk... in een bus heb je nog meer ruimte dan in een stationwagen of een monovolume
                                    In vergelijking met om het even welke monovolume is dat inderdaad geen ruime wagen. Qua binnen en kofferruimte dan. Het koffer is gewoon te laag om er veel in te krijgen. Ook een maxicosi achter iemand van een meter negentig is moeilijker al kan het natuurlijk allemaal, er zijn ook mensen die het met men golf als enige auto doen.

                                    En twintig jaar geleden waren de behoeften van de mensen anders. Toen ging men met 2 kleine kinderen niet op weekend en nam men niet telkens de hele huisraad mee.

                                    En uiteraard is een bus groter maar je moet ergens de grens trekken en bovendien kan er hier maar tussen deze twee wagens gekozen worden.

                                    Verstuurd vanaf mijn GT-I9105P met Tapatalk

                                    Comment


                                    • #19
                                      Als je al 1 kleine hebt en er is eentje onderweg => niet twijfelen => peugeot.
                                      je gaat er dagdagelijks ook fijn met kunnen rijden maar die monovolume is zooo praktisch met uw kindjes, hogere zit is ook aangenamer, ook om de kleine in en uit de auto te zetten.
                                      En draait het hoe je wilt, als je met een baby op stap bent zijn dat echt belangrijke punten.
                                      Als ze beide wat ouder zijn, dan kan je nog voor iets dynamischer kiezen.
                                      Een wees nu eerlijk, als er een audi a4 verschijnt, zo onder de indruk kan je daar toch ook niet van zijn, ivm imago.
                                      Per 5 auto's kom je een audi of bmw tegen bij manier van spreken.
                                      Dus ik zou kiezen voor het gemak van de peugeot en dat is trouwens ook nog best een knappe monovolume, ook binnenkant knap afgewerkt.

                                      Comment


                                      • #20
                                        Oorspronkelijk geplaatst door globe Bekijk Berichten
                                        Een wees nu eerlijk, als er een audi a4 verschijnt, zo onder de indruk kan je daar toch ook niet van zijn, ivm imago.
                                        Per 5 auto's kom je een audi of bmw tegen bij manier van spreken.
                                        Dat 'imago' speelt vooral in het hoofd van de mensen die ermee rijden
                                        Ik heb ook altijd iets van pfft weer een A3/A4 of BMW3/5 en dan ook nog bijna altijd een zwarte of een grijze
                                        2.0 JTDm

                                        Comment

                                        Working...
                                        X