Mededeling

Collapse
No announcement yet.

MASERATI Lovers

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • MASERATI PROJECT24: GEEN EXEMPLAAR HETZELFDE

    110 PK MEER DAN MC20

    ​Speciaal voor wie al het andere al heeft, komt Maserati met een exclusief stukje automobiel circuitspeelgoed. De Project24 geheten geheten extremist werd medio dit jaar al op digitale tekeningen getoond en is nu beter in beeld gebracht.


    In juli liet Maserati de eerste tekeningen zien van de Project24, een exclusieve niet-straatlegale auto die zijn basis deelt met de Maserati MC20. Hoewel zijn naam anders doet vermoeden, gaat Maserati van de Project24 slechts 62 exemplaren bouwen. Geen enkel exemplaar van de Project24 is hetzelfde, claimen de Italianen.

    Hoewel we met name in het middendeel van de Project24 restanten van de MC20 zien, is zowel de voor- als de achterkant compleet anders. Tijdens de ontwikkeling van de Project24 heeft Maserati alle remmen los kunnen gooien. Omdat hij niet straatlegaal hoeft te zijn, heeft Maserati natuurlijk alle vrijheid er iets extreems van te maken. Daar komt bij dat de Project24 niet specifiek is ontwikkeld voor een bepaalde raceklasse, wat vrijwel elke vorm van restricties wegneemt.



    De Project24 heeft net als de MC20 de Nettuno geheten V6, een machine die in de MC20 630 pk levert, maar die het in de Project24 tot 740 pk schopt. De Project24 weegt daarbij zo'n 1.250 kilo, dus reken op behoorlijk heftige prestaties. Maserati heeft die echter nog niet vrijgegeven.

    Bron: Autoweek





    Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

    2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

    Comment


    • Maserati Biturbo Spyder (1987)























      DSC02581.jpg

      Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

      2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

      Comment


      • The Maserati Biturbo Is the Ultra-Affordable 1980s Maserati

        Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

        2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

        Comment


        • The Maserati MC12 Is a $4 Million Ultra-Rare Supercar

          Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

          2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

          Comment


          • Comment


            • het apen-armen syndroom opnieuw benoemd

              Comment


              • Comment


                • ZONDER DE 3200 GT HAD MASERATI WAARSCHIJNLIJK NIET MEER BESTAAN

                  TOPJAAR 1998: MASERATI 3200 GT WAS EEN VAN DE MOOISTE

                  Hoe zag het aanlooptraject eruit?

                  Vol goede moed. Tijdens de ontwikkeling van de 3200 GT werd Maserati ingelijfd door Fiat, dat toen ook al een grote vinger in de pap had bij Ferrari. Dat laatst­genoemde bedrijf had natuurlijk de nodige ervaring met en kennis van het produceren van exclusieve model­len met een potente verbrandingsmotor. Van die kennis moest Maserati dus gaan profiteren en ook diverse onderdelen die zich al hadden bewezen, kon het merk zo van de schappen trekken. Toch wilde het geen goedkoop aftreksel van de voormalige rivaal worden. De 3200 GT kreeg dus wel een V8, maar die had weinig te maken met wat Ferrari bouwde. In plaats van een hoogtoerig, atmosferisch blok met een flatplane-V8 kwam er dus een doorontwikkeling van de 3,2-liter V8 met twee turbo’s uit de Quattroporte, nu goed voor 370 pk en 491 Nm en daarmee behoor­lijk Ferrari-achtige prestaties. Maar dan allemaal wat minder hardcore, meer gericht op dagelijks gebruik. Kortom, hij was een rechtstreekse rivaal voor de ook toen al alom­tegenwoordige Porsche 911.



                  Hoe revolutionair was de 3200 GT eigenlijk?

                  Een beetje. Het was een voorloper op het gebie­d van led­verlichting, iets wat nu gemeengoed is. Ook was het technologisch een moderne auto, maar dat kwam meer door de bemoeienis van Ferrari. Een elektronisch geregeld gaspedaal was bijvoorbeeld nog allerminst gemeengoed, maar dat onderdeel kon Maserati gewoon uit de rekken van Ferrari halen. Ook volledig onafhankelijke double wishbone-ophanging rondom, ABS en traction control waren mooie, maar zeker geen grens­verleggende vondsten.



                  Hoe was het onthaal?

                  Goed, het design met de klassieke lange neus en de korte kont sloeg meteen aan en de gebogen led-achterlichten zijn zelfs nu nog prachtig om te zien. Het kenmerk van echt tijdloos design, mag je rustig zeggen. Het was een auto die meteen opwinding teweegbracht, maar zonder de overweldigende aanwezigheid van een Ferrari. Precies wat de auto moest zijn dus. Vanbinnen viel op dat de kwaliteitsindruk ten opzichte van bijvoorbeeld de Quattroporte flink vooruit was gegaan, al viel het goedkope uurwerk binnenin wel wat uit de toon. Dat klokje zou niet snel daarna een echte chromen rand krijgen om de kwaliteitsindruk wat op te vijzelen. Het feit dat het nu over dit soort details ging en niet over wezenlijke kwaliteits­problemen gaf wel aan hoe groot de kwaliteitssprong onder Fiat-regie feitelijk was.



                  Hoe was de ontvangst bij de consument?

                  Erg goed, want de vraag oversteeg de productie. Die bleef namelijk grotendeels met de hand gebeuren. De combinatie van oog­strelend design en de sensatie van de explosieve turbomotor maakte van de 3200 GT zo’n auto die een magische aantrekkingskracht heeft. Wie de grens van de coupé opzocht, moest echt weten wat hij deed, maar voor hen die de techniek konden meesteren, was de Maserati een zeldzaam genot.



                  Wat waren de keuzes bij de marktintroductie?

                  De kleur, want in het begin was er maar één versie. Je kreeg dus altijd de 3,2-liter biturbo-V8 waar de auto zijn naam aan ontleende.

                  Overigens was het plan eerst om de auto Mistral te noemen, maar op die typenaam bleek een zeker Duits concern rechten te hebben en dus besloot Maserati om de nieuwe coupé te vernoemen naar een van zijn meest succesvolle straatauto’s, de 3500 GT uit de jaren 50.

                  Wat waren zijn concurrenten?

                  Zoals gezegd de Porsche 911, maar ook wat exotischer coupés zoals de Aston Martin DB7 en de Jagua­r XKR. In tegenstelling tot zijn concurrenten was de 3200 GT wel een stuk praktischer want je kon daadwerkelijk een volwassene vragen om achterin te gaan zitten zonder het risico te lopen dat diegene je een blauw oog zou meppen. Maserati voerde zelfs een kleine modificatie door aan de vorm van de achterbak, waardoor je daar golftassen in kon vervoeren.



                  Wat is de impact van de Maserati 3200 GT geweest?

                  Waarschijnlijk dat Maserati als merk nu nog bestaat. In de periode voor de 3200 GT was het merk Maserati door De Tomaso behoorlijk uitgehold en de kwaliteit was bedroevend slecht. Nu is de 3200 GT ook geen Toyota Corolla, maar gezien het exclusieve karakter viel dat ook niet te verwachten. Het was echter wel weer een echt exclusieve en begerenswaardige sportauto, die een hoogwaardige indruk maakte. Een model dat weer klanten naar de showrooms lokte.

                  Welke uitvoering spreekt het meeste tot de verbeelding?

                  De Assetto Corsa is misschien wel de meest begerenswaardige versie van de 3200 GT. Aan de aandrijflijn veranderde niets en je kon hem zelfs met de viertraps automaat krijgen. Het onderstel werd wel 1,5 cm lage­r, de vering stugger, de voorste anti-rollbar dikker en Pirelli ontwikkelde speciale banden. Dat maakte van de 3200 GT een nog serieuzer sturende sport­wagen dan hij al was. De stoelen waren bekleed met zwart, geperforeerd Connolly-leer. Dat er maar 259 van werden gemaakt, zal ook helpen met de vraag naar dit specifieke model.


                  Alleen verkrijgbaar in rood, zwart en grijs: de Assetto Corsa is de meest begerens­waardige 3200 GT.

                  Nog bijzonderheden tijdens zijn levensloop?

                  De lengte van die levensloop is in elk geval bijzonder, want al na vier jaar stopte de productie van de 3200 GT. Maserati wilde namelijk graag de oversteek wagen naar de Verenigde Staten en marktonderzoek wees uit dat die kenmerkende boemerang­achterlichten het daar helemaal niet goed zouden doen. Die had zijn opvolger, de nogal inspiratieloos genaamde ‘Coupé’, dus ook niet. Maar goed, terug naar de 3200 GT. Er kwam kort na de marktintroductie een GTA. Dat staat niet voor een lichtgewicht raceversie, maar voor de automaat. Een viertraps exemplaar, dus bepaald niet exotisch, maar ook slechts 30 kilo zwaarder dan de handbak. In het laatste jaar kwam er ook nog een Assetto Corsa en dat is dan wel weer een extra sportieve versie.

                  Deboemerang-achterlichten maakten plaats voor deze nogal doorsnee-units.










                  Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                  2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                  Comment


                  • Die boemerang lichten waren zoveel knapper. Wijziging zal waarschijnlijk met de zichtbaarheid te maken gehad hebben.
                    Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                    2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                    Comment


                    • Oorspronkelijk geplaatst door Jocar Bekijk Berichten
                      Die boemerang lichten waren zoveel knapper. Wijziging zal waarschijnlijk met de zichtbaarheid te maken gehad hebben.
                      Nope, had iets te maken met de regelgeving in USA.

                      Comment


                      • Oorspronkelijk geplaatst door David67 Bekijk Berichten

                        Nope, had iets te maken met de regelgeving in USA.
                        Ahzo, maar misschien ging die regelgeving daar wel over de zichtbaarheid
                        Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                        2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                        Comment





                        • Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

                          Comment




                          • zo knap

                            Comment


                            • kerel met achterlicht-fetisj, ieder 't zijn

                              Comment


                              • Maserati-1.jpg Maserati-2.jpg
                                There are Pretenders among us.....
                                Geniuses with the ability to become anyone they want to be.

                                Comment


                                • MASERATI BITURBO (1984)











                                  Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                  2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                  Comment


                                  • Oorspronkelijk geplaatst door Jocar Bekijk Berichten
                                    MASERATI BITURBO (1984)











                                    Dat is echt: "kijken mag, aankomen liever niet".

                                    Verstuurd vanaf mijn SM-G955F met Tapatalk

                                    Comment


                                    • Maserati Sebring (1964)















                                      Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                      2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                      Comment


                                      • MASERATI ZWAAIT DE V8 UIT

                                        NOG EEN TIJDPERK TEN EINDE?

                                        ​Maserati kondigt aan dat het binnenkort zijn bekende biturbo V8 met pensioen stuurt. Daarmee is het überhaupt gedaan voor V8-motoren bij het Italiaanse merk. Dat kan het natuurlijk niet zonder slag of stoot laten gebeuren.


                                        Het zijn zware tijden voor liefhebbers van grote brandstofmotoren. Het lijkt haast wel persberichten te regenen waarin het einde van V12's, V8'en of zelfs zescilinders wordt aangekondigd. Nu meldt Maserati zich. Dat zwaait binnenkort de van Ferrari afkomstige F154-motor uit. De tot bijna 600 pk sterke biturbo V8 die je momenteel nog vindt in de Maserati's Quattroporte, Ghibli en Levante. Met de nieuwere Nettuno V6 kan Maserati ook behoorlijk uit de voeten, maar daardoor doet het afscheid van de heerlijk klinkende achtcilinder niet minder pijn.

                                        Maserati vindt het zelf ook nogal een momentje en staat er daarom komend weekend tijdens het Goodwood Festival of Speed bij stil. Dat doet het met twee speciale modellen; de Maserati Ghibli 334 Ultima en Maserati Levante V8 Ultima. 'Ultima' betekent natuurlijk vrij vertaald 'de laatste' en '334' bij de Ghibli 334 Ultima staat voor de topsnelheid in km/h. De Ghibli wordt dus net even wat rapper nog, normaal ligt de top op 326 km/h. We krijgen slechts een paar glimpen te zien van de uitzwaaiversies, maar duidelijk is dat Maserati ze wat uiterlijke verwijzingen naar het afscheidsfeestje meegeeft. Volgens Maserati is het daarna snel gedaan met de V8 en is dit het einde van 'een lange lijn GT's van Maserati met V8'.

                                        Bron: Autoweek






                                        Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                        2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                        Comment


                                        • Maserati Indy 4700 America (1972)



















                                          Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                          2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                          Comment

                                          Working...
                                          X