Indien dit uw eerste bezoek is, check dan eerst de FAQ door op bovenstaande
link te klikken. Mogelijk moet u register
vooraleer u kan posten: klik op de 'registreren'-link hierboven om verder te gaan. Om berichten te lezen kiest u het forum dat u wenst te bezoeken in bovenstaande lijst.
Kan iemand mij wat verder helpen met volgend probleemke?
Vorige week heb ik den des binnen gedaan voor de motor eens goed op punt te laten zetten alsook hem eens op de testbank te plaatsen.
Nu ik hem terug heb is deze qau prestatie's toch wel een stuk verbetert, vooral dan in de hogere versnellingen.
van 187Pk naar 209PK
en topsnelheid van 220km/h naar 240km/h (op de testbank natuurlijk)
Dus tot zover het positieve.
Nu blijkt dat sindsdien het lampje van de ASD steeds blijft branden
Blogger is een publicatieprogramma van Google, waarmee je eenvoudig je gedachten met de rest van de wereld kunt delen. Met Blogger kun je makkelijk tekst, foto's en video's op je eigen blog of teamblog posten.
Megasquirt zou ik al niet voorstellen. Is gigantisch veel werk om dat goed gemapped te krijgen. Remember die presentatie tijdens de les motorelektronica?
Megasquirt zou ik al niet voorstellen. Is gigantisch veel werk om dat goed gemapped te krijgen. Remember die presentatie tijdens de les motorelektronica?
Volgens mij had ik toen een oldtimerboekje in mijn handen
hier in het dorp heb ik een 190 2.0 d zien staan, de wagen was door zijn voorste wiel gezakt. naar eigen zeggen was de eigenaar net thuisgekomen, heel de wielkast en
dorpel mee naar de haaien. ik kan nog welis een fototje posten maar hij staat al terug op zijn wiel. levensgevaarlijke toestanden dus, die mensen mogen blij zijn er nog te zijn.
de 190 bleek 440.000 km te hebben gedaan, materiaalmoeheid dus.
OPASSEN ALLEMAAL DUS, met jullie fuseekogels, bij 400+K!!!!
grtz
Hebben we indertijd met de onze ook meegemaakt, bij het afdraaien in een scherpe bocht *krak*
Comment