Mededeling
Collapse
No announcement yet.
BMW 3 Serie (2027)
Collapse
X
-
Elektrische BMW M3 met vier elektromotoren rolt spierballen
Tweeledige M-toekomst
In de nabije toekomst kun je voor zowel een BMW M3 met verbrandingsmotor als met een elektrische aandrijflijn gaan. Vandaag kan AutoWeek je het volledig elektrische equivalent van de BMW M3 laten zien. En die wordt niet mals!
BMW gaat iets bijzonders doen met de volgende generatie van de 3-serie. De huidige generatie met verbrandingsmotoren vindt opvolging in een volledig nieuwe generatie waarin je ook gewoon weer al dan niet geëlektrificeerde benzine- en dieselmotoren vindt. Dat nieuwe model gaat vanbuiten sterk lijken op een volledig elektrisch equivalent van de 3-serie, een model van de zogeheten Neue Klasse. De twee 3-series staan elk op een totaal ander platform, maar krijgen wél elk een sportieve topversie die door BMW's M-afdeling is ontwikkeld. Er komt een - mogelijk mild-hybride - M3 én een volledig elektrisch alternatief. Bij de ontwikkeling van die laatste lijken de Duitsers zich niet geremd te hebben gevoeld voor enig fatsoen.
De nieuwe elektrische BMW M3, zoals we hem maar zullen noemen, krijgt niet één of twee, maar vier elektromotoren. Jawel: één voor elk wiel. Hoeveel vermogen ze gezamenlijk op de been brengen? Dat is nog even de vraag, maar met 'schandalig veel' zitten we waarschijnlijk in de buurt. De huidige generatie BMW M3 - met dubbel geblazen zescilinders - schopt het tot afhankelijk van de gekozen versie tot 530 pk. Daar gaan de opvolgers ongetwijfeld iets overheen, maar de elektrische M3 schiet ze wat vermogen én acceleratie naar verwachting flink voorbij. Een visueel feestje wordt de elektrische M3 voor de liefhebbers vast ook. Het gekiekte testexemplaar op de foto's oogt met zijn uitgebouwde voor- en achterschermen en uitbundige bumperwerk in ieder geval vooral heel erg M.
Bron: Autoweek
Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.
2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver
Comment
-
Nieuwe BMW M3 krijgt geen viercilinder
Tradities
De volgende BMW 3-serie wordt een heel bijzonder verhaal. Er komt immers ook een elektrisch equivalent en zelfs een elektrische M3-achtige. Maar tegelijk blijft er iets essentieels ook hetzelfde.
Inmiddels is al helder dat de volgende BMW 3-serie heel wat overeenkomsten heeft met zijn elektrische tegenhanger en vice versa. Er komt straks zelfs een elektrische 'M3' (zie de foto's) met maar liefst vier elektromotoren. Wie daarbij vreest dat er geen 'normale' M3 meer komt, kunnen we geruststellen. Er komt ook gewoon weer een BMW M3 met brandstofmotor. Sterker zelfs: nu is helder dat die in grote lijnen gewoon het bekende recept volgt.
In gesprek met onder meer Drive laat de Nederlandse BMW M-topman Frank van Meel weten dat de volgende BMW M3 weer een zescilinder heeft. "De zescilinder is iconisch en past perfect bij de M3 als het aankomt op gewichtsverdeling, kracht en dynamiek." Volgens Van Meel zou het bij downsizen naar een viercilinder lastig worden om met een vergelijkbaar vermogen toch nog een goed sturende auto te houden. Dat zou logischerwijs vragen om een flinke dosis elektrokracht en bijbehorend een hoger gewicht. De Mercedes-AMG C 63 pakt het tegenwoordig wél zo aan, maar het is helder dat BMW die kant voorlopig niet op wil. Dat lijkt geen onverstandige keuze, want de C 63 is niet het succes dat Mercedes-AMG ongetwijfeld voor ogen had.
Bron: Autoweek
Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.
2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver
Comment
-
BMW Vision Driving Experience: elektrische 3-serie moet vooral rijplezier bieden
'i3' heeft vier supercomputers
De aanloop naar de introductie van de (elektrische) BMW 3-serie is lang. Heel lang. Vandaag komen we een stapje dichterbij. Maak kennis met de BMW Vision Driving Experience, een elektrische testauto die onder meer geldt als uithangbord van wat de auto allemaal te bieden heeft.
BMW neemt zijn tijd, en dat is niet verwonderlijk. De ingepakte elektrische sedan waar het vandaag een uitgebreide set foto's van vrijgeeft, is namelijk een heel belangrijke. En een complexe. Enerzijds vormt de elektrische sedan samen deze nieuwe iX3-achtige de eerste reeks Neue Klasse-modellen van BMW. Anderzijds is de mogelijk 'i3' te heten sedan het elektrische equivalent van de volgende generatie van de BMW 3-serie. Die nieuwe 3-serie krijgt gewoon verbrandingsmotoren en staat op een ander platform dan dit elektrische model, maar gaat er wél sterk op lijken. Met de elektrische vierdeurs die in dit artikel op het virtuele podium staat, wil BMW benadrukken dat het 'rijplezier' ook in een tijdperk vol digitale eentje en nulletjes en al dan niet actieve veiligheidssystemen hoog in het vaandel heeft staan.
BMW omschrijft de Vision Driving Experience als '[...] een rijdend laboratorium' om het Heart of Joy te demonstreren. Wat dat is? Een marketingtechnisch goed in te zetten naam voor de 'supercomputer' die de aandrijflijn en diverse rijsystemen van de auto aansturen. 'Efficient Dynamics in het kwadraat', aldus BMW's Oliver Zipse. Volgens BMW verwerkt BMW's Heart of Joy informatie voor de aansturing van de aandrijflijn, remmen, recuperatie en stuurfuncties maar liefst tien keer sneller dan eerdere systemen. De Vision Driving Experience brengt volgens de Duitsers 18.000 Nm op de been. BMW redeneert dat als het besturingssysteem die krachten aankan, het nagenoeg alles aan moet kunnen.
Grote woorden
BMW slingert woordcombinaties als 'precisie in bochtenwerk', 'het soepelste stopproces in de geschiedenis van de auto' en 'een harmonieuze en geruisloze rijbeleving' de wereld in om te benadrukken dat alle hard- en software in de elektrische sedan moet bijdragen aan rijplezier. De stabiliteit in bochten bestempelt BMW zelfs als 'ongeëvenaard stabiel en zeker'. De elektrische sedan zou daarbij dankzij 'indrukwekkende grip met uitzonderlijke precisie' door de bocht te sturen zijn. Het gaat echter niet alleen om rijpret, maar ook om efficiëntie. Volgens BMW kunnen de reguliere remmen zo'n 98 procent van de rijtijd lui achterover leunen, omdat de remkracht die middels energierecuperatie gegenereerd wordt tijdens reguliere ritten voldoende zou moeten zijn. Goed voor de efficiëntie natuurlijk. Het ingepakte testmodel is bedeeld met wielen met lichtgevende spaken. Die veranderen van kleur om aan te geven of de auto accelereert (groen), regeneratief remt (blauw) of de mechanische remmen (oranje) gebruikt.
De Heart of Joy gedoopte computer is volgens BMW slechts een van de vier 'supercomputers' waarmee de auto is uitgerust. De andere drie zijn verantwoordelijk voor infotainment, 'comfortverhogende systemen' waaronder de binnen- en buitenverlichting, en systemen die in zekere mate autonoom rijden mogelijk moeten maken.
Productie
Het splinternieuwe elektrische alternatief voor de BMW 3-serie rolt dit jaar nog van de band in het Hongaarse Debrecen. Het is overigens niet de eerste keer dat BMW met een 'Vision-model' vooruitblikt op zijn nieuwkomer. Het stuurde eerder al deze i Vision Dee en deze Vision Neue Klasse de bühne op. Ook heeft BMW al een elektrische M3-achtige getoond, evenals een vooruitblik op een nieuwe iX3. Daarnaast heeft het ook al een voorproefje gegeven op wat je van de interieurs van toekomstige modellen van het merk kunt verwachten. Over interieurs gesproken: het binnenste van deze Vision Driving Experience laat al goed zien hoe de productieversie vanbinnen opdroogt.
Bron: Autoweek
Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.
2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Bud Wijzer Bekijk BerichtenZiet er als designtaal een stuk beter uit, dan het huidige gamma in ieder geval.
Zaterdag voor het eerst met de dochter haar I4 gereden. Dat rijdt allemaal zeer leuk, maar qua feel, is het echt geen BMW meer, wat mij betreft.
Tegenwoordig zijn er heel wat merken die hun DNA verloochenen maar dat ligt ook aan de elektrificatie van het wagenpark imo. Je kunt dat eigenlijk niet echt meer vergelijken imo, het is gewoon anders.
We zullen ons sowieso moeten aanpassen maar of dat altijd slechter gaat zijn?Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.
2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver
Comment
-
Maak je klaar, want er komen niet één maar wel twee nieuwe BMW’s aan. Zo krijgen de Neue Klasse en de Neue Klasse X allebei een productieversie en die kan je zien als de elektrische BMW 3 Reeks en de opvolger voor de iX3. Die laatste komt zelfs al dit jaar, tijd dus om even op te sommen wat we al weten!
Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.
2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver
Comment
Comment