Indien dit uw eerste bezoek is, check dan eerst de FAQ door op bovenstaande
link te klikken. Mogelijk moet u register
vooraleer u kan posten: klik op de 'registreren'-link hierboven om verder te gaan. Om berichten te lezen kiest u het forum dat u wenst te bezoeken in bovenstaande lijst.
Hebben jullie nu iets voor een Escort 1.8TD? 90pk versie
Merci!
Heb dus ook op de site van kempower gezien, zij gaan tot 105pk en 215Nm...ze doen dit door een mechanische aanpassing, niks elektronisch! Wat gebeurd er dan juist?
Hoe doen jullie het?
wij tunen deze wagen niet , wat zij doen is de waste-gate van de turbo iets bijdraaien voor iets meer turbodruk en dan gaan ze ook de verstel regelaar op de inspuitpomp iets verzetten .
wij tunen deze wagen niet , wat zij doen is de waste-gate van de turbo iets bijdraaien voor iets meer turbodruk en dan gaan ze ook de verstel regelaar op de inspuitpomp iets verzetten .
ja en neen , je mag niet zomaar de waste gate met de natte vinger wat toedraaien , je moet de turbodruk telkens meten en vergelijken met de standaart waarde en je uitlaatgastemperatuur in de gaten houden + de inlaatluchttemperatuur , daar moet je dan weer het juiste optimum zoeken . Als je zomaar wat gaat bijdraaien zou de levensduur van je motor wel eens goed achteruit kunnen gaan.
Gisteren bij heinz geweest voor mijne auto nen keer op de testbank te zetten en wa te informere
ineens kennisgemaakt met bruno & bart en goe wa uitleg gekrege
donderdag moet ik binnen bij mijne stealership voor wa mankementjes te fixen en dan ga ik ineens een afspraak voor mijn groot onderhoud en daarna gaat de mijne richting heinz voor een vitamine kuur
Ik rijd met een MINI One... 90pk. Kan ik die bij jullie naar Cooper-waarden laten tunen en eventueel iets meer ? 125pk'ish... En indien ja, quanta costa ongeveer zo ?
Ik rijd met een MINI One... 90pk. Kan ik die bij jullie naar Cooper-waarden laten tunen en eventueel iets meer ? 125pk'ish... En indien ja, quanta costa ongeveer zo ?
Ik dacht dat je dit al laten doen had ergens in holland tommie. Of is dat dan niet doorgegaan?
Er was toch alleszins sprake van?
mijne auto is EDC16 dus chip is onopspoorbaar door dealer via simpele scoop. bij serieuze problemen zal ik de wagen wel (tijdelijk) terug laten chippen indien nodig.
Voor "tuning" op te sporen bij EDC16 zal je wagen naar Bornem moeten denk ik
Ik rijd met een MINI One... 90pk. Kan ik die bij jullie naar Cooper-waarden laten tunen en eventueel iets meer ? 125pk'ish... En indien ja, quanta costa ongeveer zo ?
volgens mij is die 265/400 wel een aardige optie...
net ff wat meer punch, en niet zoveel dat de betrouwbaarheid eventueel in het geding komt...
of denk ik nu verkeerd?
Mijn 320d is gisteren binnengeweest bij Heinz (Bruno), en ik kan alleen maar positief zijn erover. Ik ben geen racer, rijdt meestal correct de toegelaten snelheden, maar ik vind het wel tof om de extra power achter de hand te hebben. Verder is het rijden ook veel soepeler. Good job !
wegens omstandigheden is mijn groot onderhoud tot 9mei uitgesteld en moet ik mijn vitaminekuur eveneens uitstellen. wil eerst op groot onderhoud gaan alvorens ik hem laat tunen.
normaal moest ik vandaag op groot onderhoud en dan zou ik hem morgen evt binnendoen hij heinz als ik hem op tijd terug had zodat ik Tommie op de miet eens goed op zijn doos kon geven
idd, ik heb he tgevraagd en ze geven een winst van 10pk op. daarvoor ga ik geen 500€ betalen. Spijtige zaak want hij mocht gerust nog wat extra koppel hebben
Op bochtige landwegen zet ik direct men TCS af, omdat hij anders teveel inhoud. Dus dan is zijn standaard vermogen voldoende voor de voorwielen. Voor een sprintje daareentegen mag hij iets meer hebben. al zal het wel met gewoonte ook te maken hebben. Denk dat het vooral ligt aan de spreiding van de 1° en 2° vitesse
Comment