Indien dit uw eerste bezoek is, check dan eerst de FAQ door op bovenstaande
link te klikken. Mogelijk moet u register
vooraleer u kan posten: klik op de 'registreren'-link hierboven om verder te gaan. Om berichten te lezen kiest u het forum dat u wenst te bezoeken in bovenstaande lijst.
Inderdaad, let maar eens op de passagiersversies van de Peugeot Partner, Citroen Berlingo en consoorten.
Zonder uitzondering dikke sukkelaars in het verkeer.
Een fototoestel mag je trouwens in principe ook niet in je handen hebben.
Mobiele telefoons vallen onder artikel 8.4.
Fototoestellen vallen enkel onder artikel 8.3 als er bewijs is dat de bestuurder niet z'n voertuig onder controle heeft.
8.3. Elke bestuurder moet in staat zijn te sturen, en de vereiste lichaamsgeschiktheid en de nodige kennis en rijvaardigheid bezitten.
Hij moet steeds in staat zijn alle nodige rijbewegingen uit te voeren en voortdurend zijn voertuig of zijn dieren goed in de hand hebben. 8.4. Behalve wanneer zijn voertuig stilstaat of geparkeerd is, mag de bestuurder geen gebruik maken van een draagbare telefoon die hij in de hand houdt.
En "stilstaan" moet je hier verstaan als de betekenis in de wetgeving:
2.22. "Stilstaand voertuig" : een voertuig dat niet langer stilstaat dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of lossen van zaken.
Inderdaad, let maar eens op de passagiersversies van de Peugeot Partner, Citroen Berlingo en consoorten.
Zonder uitzondering dikke sukkelaars in het verkeer.
hoeveel er zich vanmorgend een lijnbus waanden en de desbetreffende rijbaan kiezen op de E313...en dan nog aan een gezwinde snelheid Als veel goesting gehad om de achtervolging eens in te zetten.... . Maar je zal altijd zien dat juist dan de politie juist jou eruit pikt. En dat heb ik er niet voor over
Nog eentje: aan het tankstation in Ranst (E313) er af rijden, voorbij de pomp en er dan weer op, om hooguit 400 meter te winnen. Niet onwettelijk denk ik maar zet wel aan tot aggressie IMO
iemand die zijn voorrang nam zonder te kijken tegen een overdreven snelheid en daarbij bijna 2 overstekende fietsers ommaaide
ene fietser kletste tegen de grond van het verschieten, heb nrplaat doorgegeven voor moest die mens nog pijn krijgen achteraf. You never know, gebarsten elleboog of wthvr
Ergernis. Mensen die zonder aankomende hindernis vertragen zonder remmen (en dus zonder oplichtende remlichten). Moet je constant je afstand en eigen snelheid aanpassen.
Ergernis. Mensen die de breedte van hun wagen niet kunnen inschatten en dus altijd blijven wachten achter geparkeerde wagens aan de eigen kant bij aankomende tegenliggers.
Ergernis. Mensen die bij het afdraaien niet gewoon kunnen indraaien, maar nog even de andere kant moeten uitwaaieren. Bv. Je nadert een oprit van een autosnelweg. Je voorganger neemt het voorsorteervak rechts naar de oprit, jij rijdt door. Je komt er naast, Smijt je ex-voorganger hem eerst nog een halve meter naar links, voordat hij rechts opdraait.
hij, maar die fietsers waren al aan het oversteken en hij kwam uit een blinde bocht met overdreven snelheid (zone 30)
Just tegoei dat die fietser gevallen is. Voorrangsregels gelden ook voor fietsers, en ook bij onoverzichtelijke bochten. Wat niet wegneemt dat een automobilist geek zwakke weggebruikers in gevaar mag brengen. Maar ALS voorrangsplichtige sta je zwak om te gaan klagen.
als het is gebeurd zoals jevee zei (fietser kon auto niet zien aankomen door bocht, auto reed te snel), is't het niet just goe dat die fietser is omver gekegeld
Ergernis. Mensen die de breedte van hun wagen niet kunnen inschatten en dus altijd blijven wachten achter geparkeerde wagens aan de eigen kant bij aankomende tegenliggers.
dit is wettelijk zo voorzien. Zelfs al is er ruimte genoeg, dan nog moet je voorrang verlenen aan de tegenliggers. Ik zie er genoeg die toch doorrijden waarbij ik de remmen in moet.
als het is gebeurd zoals jevee zei (fietser kon auto niet zien aankomen door bocht, auto reed te snel), is't het niet just goe dat die fietser is omver gekegeld
waarom denken zoveel mensen dat ze voorrang hebben als ze niet voldoende ver kunnen zien?
Just tegoei dat die fietser gevallen is. Voorrangsregels gelden ook voor fietsers, en ook bij onoverzichtelijke bochten. Wat niet wegneemt dat een automobilist geek zwakke weggebruikers in gevaar mag brengen. Maar ALS voorrangsplichtige sta je zwak om te gaan klagen.
dus maw mag je nooit oversteken als je niets kan zien? ook niet in zone 30?
er is nochtans aan oversteekplaats voor fietsers (vergeten bij te zeggen, kan de zaak veranderen...)
klopt, maar alleen als je ervan uitgaat dat een fout gelijk moet worden afgestraft
anders blijft die straat een op leven en dood oversteekplaats, daarmee mss ook die zone 30 voor die auto
dit is wettelijk zo voorzien. Zelfs al is er ruimte genoeg, dan nog moet je voorrang verlenen aan de tegenliggers. Ik zie er genoeg die toch doorrijden waarbij ik de remmen in moet.
Uiteraard. Degene met de hindernis aan zijn kant moet de ander voorrang verlenen.
Ik heb het echter niet over de 'ik kan er nog net tussen als de ander wat op het fietspad schuift' - attitude. Wel om de situatie met de Micra die netjes door kan met 1m ruimte links & rechts, maar het niet ziet zitten. (Misschien reed die daarvoor met een Testarossa en is hij mentaal nog niet aangepast)
Voorrang is geen recht, en dat vergeten veel mensen. Je moet altijd voorzichtig en defensief rijden, voorrang of niet... Zoals de situatie hier beschreven staat zou ik toch niet durven stellen dat de auto in zijn recht is.
jah het doer ertoe wie in fout was.
ik denk dat het in de lente was dat er zo nog een vrouw was die zo een trike van de baan heeft gereden. ( de trike moest uitwijken ) hierdoor was de trike tegen een huis gereden, en ik dacht dat er doden bij waren ( nie zeker )
De lokale politie Kempenland heeft zaterdag de bestuurder van de witte bestelwagen kunnen verhoren die betrokken was bij een dodelijk verkeersongeval in Wijchmaal, maar nadien doorreed. Bij het ongeval vielen er twee doden, een koppel zestigers uit Bree.
Wie deze tegenkomt, u weze gewaarschuwd. Hij durft zwaar op z'n rem te staan zonder enige reden.
Zwijg mij ervan. Hier in Kortrijk rijdt er een randdebiele puber met een zwarte Alfa Sportwagon die net hetzelfde doet, alleen werken zijn remlichten niet ! En dan nog door het rood rijden ook.
Comment