Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Mercedes Citan (2021)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • Mercedes Citan (2021)

    ACHTER KANGOO AAN

    NIEUWE MERCEDES-BENZ CITAN VOOR HET EERST NAAR BUITEN

    De nieuwe Renault Kangoo werd onlangs al door de Fransen getest in winterse omstandigheden, maar nu is ook de daaraan verwante Mercedes Citan voor het eerst op pad.

    Net als bij de huidige generatie delen ook de volgende Renault Kangoo en Mercedes-Benz Citan hun basis. Het was dan ook een kwestie van tijd voordat de nieuwe Citan op zou duiken, want afgelopen zomer reed de Kangoo al gecamoufleerd voorbij. De eveneens verwante Dacia Dokker liet zich even later ook al zien. Subtiele zaken als andere koplampen en een kenteken uit Stuttgart verraden dat we deze keer met de Mercedes te maken hebben. Verder oogt de Citan weer als een duidelijke tweelingbroer van de Kangoo. De verwachting is wel dat de Citan ietwat langwerpige achterlichten krijgt vergeleken met de exemplaren van zijn Franse evenknie, hoewel dat nu nog niet heel goed is te zien.

    Een nieuw bestel- en personenbusje brengt meestal geen grote verrassingen met zich mee qua ontwerp. Dat geldt ook voor de Kangoo, Dokker en Citan. Een eind vorig jaar opgedoken patenttekening maakt al helder hoe de Kangoo eruit zal zien. Bedenk daar een iets scherper Mercedes Vito-achtig frontje op en je hebt de Citan voor je. Later dit jaar verwachten we de onthulling van de Mercedes, Renault en Dacia.

    Bron: Autoweek














    Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

    2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

  • #2






    Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

    2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

    Comment


    • #3
      NIEUWE MERCEDES-BENZ CITAN WEER OP PAD

      De nieuwe Mercedes-Benz Citan is voor de tweede keer in het openbaar gespot. De bestelauto staat weliswaar meer in het zonnetje dan eerder, maar is - helaas voor ons - nog steeds stevig ingepakt.

      Voor de tweede keer lopen Mercedes en Renault samen door de ontwikkeling van hun nieuwe compacte besteller. Toen de nieuwe Renault Kangoo begin dit jaar opdook, was het een kwestie van tijd voor ook de nieuwe Mercedes Citan voor de lens van de spionagefotograaf zou verschijnen. Zo geschiedde. De Duitse broer van de Kangoo bleek, toen-ie in maart vlak na de Renault voor het eerst werd gespot, wederom het voorbeeld van de Renault te volgen. De Citan krijgt namelijk ook een wat scherpere en lagere snuit dan voorheen, zo is ondanks de dikke laag camouflage al op te maken.

      Hoewel de Citan nu in een warmer oord op pad is voor testkilometers, heeft hij nog altijd een stevige winterjas aan. Niet verwonderlijk, want de auto maakt pas later dit jaar z'n publieksdebuut. Mercedes houdt de nieuwe Citan, die in dit geval toepasselijk 'Spy' op z'n kenteken heeft staan, dan ook graag nog goed uit het zicht van de spionagefotografen. De scherper gevormde koplampen zijn nu iets beter zichtbaar, maar daarmee houdt het ook wel op. Uiteraard zal naast de Kangoo en de Citan ook nog de Dacia Dokker op deze basis verschijnen. Wie al een beetje een idee wil krijgen van hoe het er uiteindelijk uit komt te zien, verwijzen we door naar eerder opgedoken patenttekeningen van de Kangoo. Bedenk daar een stel Mercedes GLA-achtige koplampen en een Mercedes-grille bij en je hebt ongeveer de nieuwe Citan voor je.











      Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

      2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

      Comment


      • #4
        NIEUWE MERCEDES-BENZ CITAN OOK ELEKTRISCH

        Van de nieuwe Mercedes-Benz Citan komt voor het eerst ook een elektrische versie. Dat meldt Mercedes-Benz. De nieuwe bedrijfswagen wordt in de tweede helft van 2021 gelanceerd.

        Mercedes-Benz kondigde vorig jaar al de komst van een nieuwe Citan aan, maar gaf destijds nog niet vrij wanneer de nieuwe bedrijfswagen op de markt komt. Welnu. In de tweede helft van volgend jaar staat de nieuwe Citan bij de dealers. Interessanter is de mededeling dat er ook een volledig elektrische versie komt. Technische specificaties zijn er nog niet.

        De komst van die elektrische Citan is eigenlijk geen verrassing. Sterker nog, het is eigenlijk vreemd dat die er niet eerder is geweest. De huidige Mercedes-Benz Citan die in 2012 werd gepresenteerd en sindsdien nagenoeg ongewijzigd in productie is geweest, is namelijk weinig meer dan een Renault Kangoo waarover Mercedes-Benz zijn eigen sausje heeft uitgegoten. De Kangoo waarmee de Citan momenteel zijn basis deelt, stamt alweer uit 2007. Van die auto levert Renault sinds 2011 al een volledig elektrische Kangoo Z.E. Die 60 pk leverende Kangoo Z.E. heeft in zijn huidige vorm een 33 kWh accupakket, goed voor een elektrische actieradius van zo'n 200 kilometer. Onlangs trok Renault het doek van een volledig nieuwe Kangoo en daarvan komt later weer een elektrische versie. De nieuwe Citan deelt zijn techniek met de jongste Kangoo en ditmaal krijgt ook de Kangoo Z.E. dus een ster op zijn neus.

        Bron: Autoweek




        Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

        2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

        Comment


        • #5








          Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

          2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

          Comment


          • #6
            De luxe uitvoering zou T-klasse gaan heten.

            https://de.motor1.com/news/460448/me...niger-tarnung/
            Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

            2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

            Comment


            • #7




              Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

              2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

              Comment


              • #8
                DEBUUT LATER DIT JAAR

                ELEKTRISCHE MERCEDES-BENZ ECITAN TE ZIEN

                De Mercedes-Benz Citan krijgt een opvolger die zijn technische basis net als het huidige model met de Renault Kangoo deelt. Ditmaal krijgt ook de elektrische Kangoo Z.E. een broertje met een ster op z'n neus. Mercedes-Benz komt namelijk met de eCitan, een auto waar nu nieuwe foto's van beschikbaar zijn.

                Daimler plaatst een handjevol foto's van een ingepakte versie van de Mercedes-Benz eCitan, de volledig elektrische versie van de nog te onthullen nieuwe Citan. De nieuwe compacte besteller van Mercedes-Benz wordt in de tweede helft van dit jaar gepresenteerd.

                De huidige Citan deelt zijn basis met de uitgaande generatie Renault Kangoo. Van de Kangoo is eind vorig jaar een nieuwe generatie gepresenteerd. Ook die nieuwe Kangoo krijgt weer een volledig elektrische Z.E.-versie naast zich. De Citan is nooit in elektrische vorm geleverd, maar de straks nieuwe Citan komt wél als EV. Technische specificaties van zowel de nieuwe Kangoo Z.E. als de op deze foto's zichtbare eCitan zijn er nog niet.

                Het feit dat Mercedes-Benz de elektrische Citan 'eCitan' noemt en niet EQ Citan, heeft natuurlijk alles te maken met het feit dat de Citan een bedrijfswagen is. Ook de elektrische versie van de Vito heeft een 'e-tje' voor zijn modelnaam. De elektrische versie van personenbus V-klasse valt wél onder het EQ-label.








                Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                Comment


                • #9
                  VOORBODE VAN ELEKTRISCHE T-KLASSE

                  MERCEDES-BENZ EQT CONCEPT KOMT ERAAN

                  Mercedes-Benz werkt aan een nieuwe generatie van de Citan en de personenversie daarvan gaat T-klasse heten. Daar komt weer een elektrische versie van, die EQT heet. Zijn we er nog? De EQT Concept blikt daarop vooruit.

                  Even opfrissen: Mercedes-Benz en Renault gingen voor de ontwikkeling van een nieuwe generatie compacte bestel- en personenbusjes weer met elkaar in zee. Renault bracht onlangs de nieuwe Kangoo uit en daar is ook een volledig elektrische versie van: de E-tech Electric. Mercedes-Benz presenteert dit jaar de tweelingbroer van de nieuwe Kangoo en die luistert weer naar de naam Citan. De elektrische versie, Mercedes' equivalent van de Kangoo E-tech Electric dus, heet eCitan. Dan is er ook nog de luxere personenversie van de Citan, die als T-klasse (foto 2 en 3) door het leven zal gaan. De elektrische versie daarvan, heet EQT, om qua naamgeving in de voetsporen van de V-klasse en EQV te treden. In de basis gaat het echter om dezelfde auto als de eCitan.

                  De komst van de EQT is natuurlijk het meest 'speciale' nieuws en daar pakt Mercedes-Benz dan ook graag mee uit. Op 10 mei trekt het merk het doek van de EQT Concept, die we hier in een schimmige teaserfoto alvast van de voorkant zien. In de basis zal de EQT Concept waarschijnlijk de nodige overeenkomsten met de nieuwe Citan en dus ook de nieuwe Kangoo vertonen, maar dan met de wat strakkere verlichting, de dichte grille en de rondere vormen die kenmerkend zijn voor de EQ-modellen. Ook is het aannemelijk dat de EQT qua uiterlijk duidelijk afstand neemt van de eveneens elektrische eCitan en dat de eCitan zich slechts heel subtiel onderscheidt van de Citans met een brandstofmotor. In de tweede helft van dit jaar wordt het duidelijk, want dan onthult Mercedes de Citan, eCitan en waarschijnlijk ook de T-klasse en EQT.


                  Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                  2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                  Comment


                  • #10
                    NIEUWE KLASSE IN NIEUWE KLASSE

                    MERCEDES-BENZ EQT CONCEPT: ELEKTRISCHE FAMILIEVRIEND

                    Mercedes-Benz presenteert de EQT Concept. Een vooruitblik op een volledig elektrisch aangedreven personenbus die in de markt komt naast een andere nieuwkomer, de T-klasse.

                    Even een opfrisser: Mercedes-Benz stapte met de komst van de eerste Citan in de wereld der compacte bestelauto's en daar was ook een voor personenvervoer bedoelde versie van: de Citan Tourer. Er komt een nieuwe generatie van de Citan aan en ook die wordt weer leverbaar als Tourer, zo verneemt AutoWeek van Mercedes-Benz. Daar komt echter nog een luxere variant boven te staan in het aanbod, dat wordt de T-klasse. Van die T-klasse komt ook een elektrisch aangedreven versie, de EQT, en daarvan zien we hier de voorbode.

                    Eigen gezicht

                    Deze EQT Concept is na de EQV de tweede volledig elektrische auto van Mercedes-Benz Vans, maar in tegenstelling tot bij de EQV is Mercedes deze keer een stuk steviger te werk gegaan aan de ontwerptafel. Net als z'n elektrische familieleden, zoals de EQA, EQB en EQC, heeft de EQT Concept weliswaar in de basis dezelfde vormen als de nieuwe Citan en T-klasse, maar is er een speciaal EQ-sausje overheen gegoten. Aan de voorkant komt dat vooral tot uiting in de sterk afgeronde neus, speciale flink geknepen ledkoplampen en het afgesloten paneel met Mercedes-sterren erin als 'grille'. Verwacht dat de Citan en T-klasse een beduidend conventioneler front krijgen dat meer weg heeft van dat van de A-klasse.


                    Mercedes-Benz EQT Concept

                    Aan de achterkant is de EQT Concept zo mogelijk nog minder conventioneel als we het vergelijken met de momenteel leverbare busjes van Mercedes-Benz. De C-vormige led-achterlichten die middels een ledbalk aan elkaar verbonden zijn, geven de EQT Concept een behoorlijk eigen voorkomen. Al met al is Mercedes er goed in geslaagd om de verwantschap met de reeds onthulde nieuwe Renault Kangoo flink te verbloemen, maar overeenkomsten zijn er zeker. Daar komen we later nog enkele keren op terug.

                    Interieur

                    Het interieur van de EQT Concept oogt typisch Mercedes en bovendien al behoorlijk productierijp. Reken erop dat er niet veel meer verandert voordat de EQT gepresenteerd wordt. Ook hier geldt weer dat je bijvoorbeeld geen Renault-dashboard met Mercedes-logo's hoeft te verwachten, want het is echt allemaal anders en sluit qua stijl keurig aan op de andere (EQ-)modellen van Mercedes. Goed nieuws voor wie niet houdt van alles via het touchscreen afregelen: er zijn nog gewoon fysieke (draai)knoppen voor het bedienen van de klimaatregeling, maar ook voor bijvoorbeeld het volume en de nummerselectie. Op het stuurwiel zitten eveneens reguliere knoppen. Het infotainmentscherm is vrij bescheiden qua formaat en hoewel Mercedes nog geen precieze cijfers noemt, lijkt het net als bij de Kangoo om een 8-inch exemplaar te gaan. Daarop tref je uiteraard Mercedes' MBUX-systeem, dat ook met spraakcommando's te bedienen is.


                    Mercedes-Benz EQT Concept

                    De EQT en de T-klasse moeten zich verder natuurlijk van de Citan Tourer onderscheiden door hun uitrusting en materiaalgebruik. Zaken als nappa-leren bekleding op de stoelen, een met gerecycled leer bekleed dashboard, gekleurde accenten, maar bijvoorbeeld ook het enorme panoramadak horen daarbij. Dat betekent niet dat de EQT en T-klasse puur 'mooi staat te zijn', want praktisch is hij natuurlijk ook. De middelste zitrij bestaat uit twee stoelen en is in delen neer te klappen. De zetels schuiven daarbij naar voren, waardoor de rugleuningen bijna helemaal vlak komen te liggen. Niet alleen handig als je de EQT als pakezel voor bagage wilt gebruiken, maar ook om toegang te verschaffen tot de twee achterste zitplaatsen. Dat zijn twee relatief riante plekken, waar ook volwassenen op plaats moeten kunnen nemen.

                    Heb je die stoelen niet nodig, dan zijn ze in te klappen en met de achterkant omhoog te klappen, zodat je meer bagageruimte aantreft als je de achterklep opent. Hoeveel ruimte precies, geeft Mercedes nog niet vrij. Wel meldt men dat de EQT Concept grofweg 4,95 m lang is, 1,86 m breed en 1,83 m hoog. Dat is ongetwijfeld de langste variant, navraag van AutoWeek tijdens een exclusieve preview van de EQT Concept leert dat er twee verschillende lengtematen komen. De Renault Kangoo is standaard bijvoorbeeld krap 4,5 meter lang, dus reken er voorzichtig op dat er van de EQT ook een versie komt die dik 40 cm korter is dan deze conceptauto. Dat is dan waarschijnlijk ook een vijfzitter in plaats van een zevenzitter.


                    Mercedes-Benz EQT Concept

                    Aandrijflijn

                    Mercedes-Benz drukt ons op het hart dat het voor deze generatie van de Citan en nieuwkomers EQT en T-klasse meer invloed had op de ontwikkeling dan voorheen. De vorige Citan was oneerbiedig gezegd een Renault Kangoo met een Mercedes-sausje, nu heeft Mercedes echt samen met Renault aan de ontwerptafel gezeten. Dat zien we terug in het ontwerp van zowel het exterieur en interieur, maar de aandrijflijn van de EQT is volgens Mercedes wel gewoon gelijk aan die van de Kangoo E-tech Electric. Die is uitgerust met een 102 pk en 245 Nm sterke elektromotor, gekoppeld aan een 44 kWh accu, goed voor een actieradius van 245 kilometer. Het accupakket is aan een 22 kW-lader in 2 uur weer vol te laden. Met een 75 kW-snellader is in 42 minuten tot 80 procent op te laden. Verwacht dus vrijwel dezelfde specificaties voor de EQT, al zal de actieradius bij de langere versie mogelijk iets ongunstiger uitvallen. Overigens krijgen ook de nieuwe eCitan en eCitan Tourer deze aandrijflijn. Of de EQT ook met een trekhaak leverbaar wordt, kan Mercedes nog niet zeggen.

                    Mercedes meldt dat de T-klasse in 2022 op de markt komt. De onthulling én marktintroductie van de Citan en eCitan vinden dit jaar nog plaats. Waarschijnlijk krijgen we de T-klasse en de productieversie van deze EQT Concept ook nog dit jaar te zien, maar die gaan dus wat later pas de weg op.

                    Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                    2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                    Comment


                    • #11


















                      Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                      2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                      Comment


                      • #12
                        Cool busje

                        Comment


                        • #13
                          Waar het bij de caddy fout is gelopen , is het bij de Citan of T klasse goed gelopen
                          Benzine
                          '80 VW POLO 895cc 22.300km-26.100km (2005- )

                          '85 VW PASSAT 32B 1300 (2010-2011)

                          '68 VW 411 1700 (2011-2014)
                          '81 VW T3 Camping Westfalia Joker 2000cc (2011-2013)
                          Diesel
                          '85 VW GOLF II Diesel (2007-2011)
                          '91 MERCEDES-BENZ 200D 157.000km-320.000km (2010- )
                          '10 VW GOLF VI 1600TDI Bluemotion (2016-2019)
                          '11 CITROÊN C3 1.4 HDI 68.000-111.000km (2015- )
                          '13 MERCEDES-BENZ E 220CDI T-Modell 116.000-147.000km (2019- )

                          Comment


                          • #14
                            Mercedes-Benz EQT (2023) - SNEAK PREVIEW

                            Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                            2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                            Comment


                            • #15
                              Mercedes-Benz trekt volgende maand het doek van de nieuwe Citan. In aanloop naar de officiële onthulling laat het merk alvast een teaserafbeelding van de nieuwe compacte besteller zien.



                              Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                              2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                              Comment


                              • #16
                                Toch klasse zo’n Kangoo met ster!

                                Comment


                                • #17
                                  Oorspronkelijk geplaatst door DACIA DUSTER DRIVER Bekijk Berichten
                                  Toch klasse zo’n Kangoo met ster!
                                  Die ster dient enkel om driedubbel tarief te kunnen vragen
                                  Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                  2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                  Comment


                                  • #18
                                    Oorspronkelijk geplaatst door Jocar Bekijk Berichten

                                    Die ster dient enkel om driedubbel tarief te kunnen vragen
                                    Dat is perfect normaal.
                                    Je mag namelijk niet vergeten welke belangrijke ”verbeteringen” ze aan de Renault krachtbronnen hebben aangebracht.
                                    Een grote equipe Mercedes ingenieurs zakt dan ook telkens naar Frankrijk af om die nonchalante Fransen in het oog te houden en waar nodig in te grijpen.
                                    De Mercedes garagehouders moeten dan ook nog zeer intensief worden opgeleid om aan die krengen te kunnen werken.
                                    Zo moeten ze bijvoorbeeld met nog meer minachting leren omgaan met de Citan-klanten.
                                    Last edited by DACIA DUSTER DRIVER; 25/07/2021, 11:10.

                                    Comment


                                    • #19
                                      Oorspronkelijk geplaatst door DACIA DUSTER DRIVER Bekijk Berichten

                                      De Mercedes garagehouders moeten dan ook nog zeer intensief worden opgeleid om aan die krengen te kunnen werken.
                                      Gij bedoelt waarschijnlijk hun bekwame 'Technical Experts' die nog geen band juist uitgebalanceerd krijgen
                                      Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                      2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                      Comment


                                      • #20
                                        MERCEDES-BENZ CITAN KRIJGT MBUX-SYSTEEM

                                        De actuele Mercedes-Benz Citan valt vanbinnen op vrijwel geen enkele wijze te vergelijken met de overige modellen van Mercedes-Benz. De nieuwe Citan brengt daar mogelijk verandering in, de praktische Benz komt namelijk onder meer over Mercedes' MBUX-multimediasysteem te beschikken.


                                        De Mercedes-Benz Citan wordt eind augustus aan een nieuwe generatie geholpen. Met de nieuwe Citan bewandelt Mercedes-Benz een vergelijkbaar pad als met het actuele model en dat betekent dat ook de nieuwe Citan een broertje wordt van de inmiddels nieuwe Renault Kangoo. De personenautoversie van de nieuwe Citan gaat T-klasse eten en voor het eerst komt ook het model beschikbaar met een geheel elektrische aandrijflijn. Die versie wordt mogelijk aan Mercedes' EQ-label gehangen en gaat derhalve waarschijnlijk EQT heten. De elektrische variant van bestelversie Citan heet op zijn beurt eCitan. Meer nieuws vinden we straks in het interieur van de nieuwe Citan. Voor het eerst komt het model namelijk over Mercedes' MBUX-systeem te beschikken.


                                        Het interieur van de Citan is inmiddels wat achterhaald.

                                        MBUX is de naam van Mercedes' infotainmentsysteem dat naast de gebruikelijke onderdelen als navigatie en radio ook een digitale assistent heeft die met onder meer stemcommando's kunt aansturen. Standaard lijkt het systeem niet te worden, daar het merk zegt dat de Citan met het systeem kan worden uitgerust. De Citan profiteer ook van een reeks nieuwe passieve en actieve veiligheidssystemen. Zo brengt Mercedes-Benz systemen als Hill Start Assists, Crosswind Assist, uitgebreide parkeerhulp en zelf Active Lane Keeping Assist, dat de Citan netjes in het midden van de rijbaan houdt, naar het model. Ook maakt de auto, zij het optioneel, kennis met adaptieve cruise control.

                                        De nieuwe Citan en de eCitan beleven op 25 augustus hun publieksdebuut en zijn vanaf half september al te bestellen.

                                        Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                        2018 - Mercedes A200 (163 pk) AMG-line in Iridium Zilver

                                        Comment

                                        Working...
                                        X